Jak wybrać samochód służbowy dla firmy?

Data dodania: 13.02.2017


Samochód jest niezwykle przydatny dla każdego z nas w życiu prywatnym, więc tym bardziej trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie jakiejkolwiek firmy bez auta. Pojazdy służbowe mogą być wykorzystywane jako środek transportu pracowników czy towarów. Szukając odpowiedniego auta na potrzeby przedsiębiorstwa warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Sprawdzamy jak wybrać samochód służbowy dla firmy.  

Koszty zakupu służbowego auta

Inwestycja w samochody dla firm, szczególnie tych małych i średnich, to często przygniatający wydatek. Mało który właściciel jest w stanie zakupić nowe auto na własność bez ryzyka utraty płynności finansowej, dlatego od lat firmy korzystają z usług leasingu pojazdów. Jednak jak wskazują analitycy rynku w ostatnim czasie stopniowo coraz większą popularnością cieszy się wynajem samochodów.

Usługi wypożyczalni pojazdów wiążą się dla firm przede wszystkim z całkowitą przewidywalnością kosztów. Na przykładzie oferty Fado Auto można też wspomnieć o wygodzie w postaci powierzenia obowiązku administrowania flotą pojazdów pracownikom wypożyczalni. Oczywiście w skład takiej opieki wchodzą także usługi związane z regularnym serwisowaniem samochodu.

Koszty eksploatacji samochodu dla firmy

Ale na samym zakupie auta się nie kończy, warto też pomyśleć o dalszych kosztach związanych z użytkowaniem i utrzymaniem samochodu. W grę wchodzi zarówno dbanie o dobry stan techniczny pojazdu, jak i chociażby wskaźniki spalania. Powszechnym błędem jest nieprzykładanie uwagi do takich kwestii jak awaryjność samochodu i ewentualne koszty jego naprawy.

Wyposażenie techniczne

Na potrzeby użytku dla firmy istotne jest też wyposażenie techniczne pojazdu. Właściciel powinien szukać takiego samochodu, który zapewnia pełen komfort w trakcie podróży, ponieważ często kierowca użytkujący takie auto spędza w nim wiele godzin i pokonuje naprawdę spore dystanse. Podstawą wydaje się być klimatyzacja czy tempomat, ale warto też rozglądać się za wbudowanym radiem z funkcją Bluetooth czy nawigacją.

Bezawaryjny i praktyczny samochód

Przed podpisaniem umowy o zakup czy wynajem samochodu właściciel firmy powinien również zapoznać się z testami czy recenzjami ekspertów motoryzacji. Dzięki temu dowie się między innymi czy samochód sprawdza się na długich trasach, czy inni użytkownicy skarżą się na częste awarie czy problemy techniczne.


Szukasz wypożyczalni samochodów? Sprawdź: fadoauto.pl