Jak wybrać samochód z wypożyczalni

Data dodania: 08.12.2016


Wypożyczalnie samochodów w ciągu ostatnich paru lat stają się coraz bardziej popularne nie tylko wśród firm, które szukają alternatywy dla leasingu, ale też dla kierowców prywatnych. To doskonały sposób na wakacyjne wyjazdy, wsparcie działalności przedsiębiorstwa czy specjalne okazje, w których nasze prywatne auto z jakichś powodów nie zda egzaminu. A jak wybrać samochód z wypożyczalni, żeby nie żałować?

Odpowiedni model auta

Pierwszy krok to określenie naszych potrzeb – między innymi ile osób będzie podróżowało autem czy jak daleko chcemy jechać. To pozwoli na wstępną selekcję segmentu pojazdów, który będzie najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Każda klasa samochodów cechuje się określonym standardem i nadaje się do innych celów.

Zgodnie z tym: klasa A i B to małe auta, które idealnie sprawdzają się w miastach, użytkowane przez jedną lub dwie osoby.

Segment C i D to auta klasy średniej, kompakty, które dość uniwersalnie sprawiają się zarówno na trasie, jak i mieście, a przy tym dysponują większą przestrzenią w kabinie i bagażniku.

W klasie E i F znajdziemy już auta bardziej luksusowe, o bogatym wyposażeniu w standardzie, komfortowe i często używane jako pojazdy reprezentacyjne.

Wypożyczalnie samochodów oferują także auta dostawcze i vany, które szczególnie przydają się przy transporcie dużej ilości pakunków i przedmiotów.

Im wyższa klasa pojazdu, tym wyższa cena za jego wynajem.

Polecamy usługi: wypożyczalnia samochodów Szczecin

Z limitem czy bez

Wybór samochodu to nie wszystko – trzeba jeszcze określić w jakiej formie chcemy go wynająć. Tutaj także zazwyczaj obowiązuje ogólna zasada, według której im dłuższy okres trwania umowy, tym niższa cena. Zatem najwięcej przyjdzie nam zapłacić za wynajem samochodu na kilka dni.

Sprawdź także: wynajem długoterminowy Szczecin

Benzyna czy Diesel

Rodzaj silnika, jaki będzie pracował pod maską wynajętego samochodu nie powinien być podyktowany osobistymi preferencjami, ale względami praktycznymi. Jeśli planujemy dłuższą jazdę lepszy może okazać się Diesel, który jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny jeśli chodzi o wskaźniki spalania. Samochód benzynowy z kolei będzie lepszą decyzją w przypadku korzystania z pojazdu głównie na krótkich dystansach czy w centrum miasta.

Winter Polska

Zobacz ofertę: wypożyczalnia samochodów Fado Auto