Kiedy warto wynająć samochód z wypożyczalni?

Data dodania: 01.09.2016


Złośliwi mawiają, że samochód bywa środkiem do zaspokojenia materialnych potrzeb czy emanacją statusu społecznego. Ale są takie sytuacje, w których samochód jest staje się po prostu niezbędnym narzędziem, bez którego naprawdę trudno się obejść. Od pojazdów służbowych, przez rodzinne samochody, na dostawczych autach kończąc. A co zrobić jeśli nie mamy w garażu swojego własnego wozu? Zawsze można udać się do wypożyczalni – oto kiedy warto wynająć samochód.

Przeprowadzka

Zmiana miejsca zamieszkania powoduje niemałe zamieszanie w życiu – trzeba spakować cały swój dobytek i sprawnie przetransportować go do nowego miejsca zamieszkania. Większość z nas posiada samochody osobowe, które zwyczajnie nie nadają się do przewożenia dużej ilości rzeczy. Dlatego w razie przeprowadzki albo remontu domu lub mieszkania zwracamy się o pomoc do firm przewozowych. Alternatywą dla takiego, dość kosztownego rozwiązania jest właśnie wynajem auta z wypożyczalni samochodów. Jeżeli w okolicy nie działa podobna firma można zamówić pojazd pod konkretny adres – wypożyczalnie oferują czasami dostarczenie auta właśnie we wskazane przez klienta miejsce (oczywiście za dodatkową opłatą). Wynajmując samochód z wypożyczalni nie płacimy za usługi kierowcy, więc ostateczny koszt jest zazwyczaj dużo niższy. Wypożyczalnie samochodów z myślą o takich sytuacjach przygotowują specjalne oferty wynajmu na godziny, tak aby klient nie musiał wynajmować pojazdu na całą dobę, a jedynie na czas przewiezienia swojego dobytku.

Wyjazd na wakacje

Długo planowane wyjazdy wakacyjne, weekendowe wyprawy czy niespodziewane podróże w większym lub mniejszym gronie to kolejna okazja, kiedy warto wynająć samochód. Przede wszystkim udając się w trasę priorytetem jest doskonały stan techniczny auta, więc jeżeli nasz własny pojazd ma na liczniku imponującą ilość przebytych kilometrów albo zdarzają mu się niespodziewane awarie techniczne zdecydowanie bezpieczniej będzie wynająć samochód. Wypożyczalnia pojazdów ma w obowiązku regularnie dbać i stan techniczny auta, a większość renomowanych firm na bieżąco rozwija swoją flotę pojazdów, tak aby oferować nowe auta w doskonałym stanie.

Rozwój działalności przedsiębiorczej

Jak wskazuje wypożyczalnia samochodów w Szczecinie, bardzo liczną grupą klientów są przedsiębiorcy i właściciele różnego rodzaju firm. Jeśli prowadzimy sezonową działalność gospodarczą, która wymaga jedynie czasowego rozbudowania floty samochodowej w grę nie wchodzi zakup pojazdów, ponieważ nie byłoby to rentowne posunięcie z długofalowej perspektywie rozwoju biznesu. Podobnie jest z umową leasingową – nie zawsze jest to opłacalne rozwiązanie, szczególnie dla małych i średnich firm. Wypożyczalnie samochodów czekają także dla takich klientów, oferując specjalne pakiety w formie długoterminowego wynajmu pojazdów.

Zobacz więcej: cennik auta dostawcze