Na co uważać wynajmując auto – poradnik

Data dodania: 22.11.2016


Korzystanie z oferty wynajmu samochodów jest coraz bardziej powszechne, ale żeby miło wspominać jazdę swoim tymczasowym autem warto mieć się na baczności. Podobnie jak w przypadku wielu innych transakcji konsument powinien być szczególnie wyczulony na pułapki, w które można wpaść. Oto poradnik dla wszystkich osób, które planują skorzystać z usług wypożyczalni samochodów, czyli na co uważać wynajmując auto.

Dokładna lektura umowy

Najprostszym sposobem na uniknięcie niespodzianek w przypadku wynajmowania samochodu jest po prostu uważna lektura umowy, jaką zawierają strony. To w niej i ewentualnie w regulaminie wypożyczalni znajdują się wszelkie informacje o prawach i obowiązkach zarówno firmy wynajmującej nam pojazd, jak i najemcy. Jeśli złamiemy jakiekolwiek postanowienia umowy trzeba się liczyć z tym, że zostaną na nas nałożone kary finansowe.

http://fadoauto.pl

Protokół o stanie samochodu

Każdy najemca, zanim dostanie kluczyki do wynajętego samochodu musi pokwitować i potwierdzić stan, w którym pojazd opuści mury wypożyczalni. Przy zwrocie auta pracownik wypożyczalni ma obowiązek sprawdzić czy w okresie wynajmu nie pojawiły się żadne nowe uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest, żeby dokładnie zapoznać się z tym dokumentem i nie podpisywać go, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości. W przeciwnym razie może nas spotkać przykra informacja o konieczności poniesienia kosztów naprawy danych usterek.

Dodatkowe wyposażenie

W wypożyczalni samochodów pracownicy mogą nam też zaproponować różnego rodzaju dodatkowe wyposażenie. Najczęściej są to foteliki dla dzieci, systemy nawigacji, czy bagażniki dachowe. Jeśli rzeczywiście nie ma szans na to, żeby pożyczyć taki sprzęt od znajomych można skorzystać z oferty wypożyczalni. Jednak często dla firm wynajmujących samochody taka usługa potrafi być prawdziwą żyłą złota, przez co cena potrafi być naprawdę wygórowana. Warto szukać ofert promocyjnych albo takich firm, w których możliwość wynajęcia dodatkowego wyposażenia nie wiąże się ze zbyt wysokimi stawkami.

Co z wyjazdem za granicę

Kolejną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę przy wynajmowaniu samochodu jest możliwość wyjazdów poza granicę kraju. Wypożyczając auto na własny użytek bardzo często celem naszej podróży są miejscowości położone właśnie zagranicą. Również przedsiębiorcy korzystający z wynajmu samochodów szukają takiej oferty, która pozwoli im bez dodatkowych opłat wyjeżdżać do innych krajów. Dobra wypożyczalnia samochodów powinna umożliwiać użytkowanie samochodu również zagranicą.


Sprawdź usługi Fado Auto: wypożyczalnia samochodów Szczecin