Samochód w okresie letnim

Data dodania: 19.09.2017


W dobie współczesnej technologii kierowcy niezwykle dbają o wyposażenie samochodu w akcesoria mobilne, które mogą poprawić komfort jazdy. Jednak nie należy zapominać o odpowiednim przystosowaniu pojazdu do jazdy w panujących warunkach. Kiedy temperatura rośnie należy zadbać o to, aby samochód w okresie letnim spisywał się tak samo dobrze, jak i w inne pory roku.

Jednym z elementów, który zapewnia wysoki komfort jazdy jest klimatyzacja. Przed nadejściem lata należy się upewnić, czy system chłodzący działa prawidłowo – powietrze musi rozchodzić się równomiernie, mechanizm nie może wydawać przy tym zbyt głośnych dźwięków i oczywiście temperatura musi być odpowiednio niska. Aby zapobiec nadużywania klimatyzacji, kierowca musi regularnie wymieniać filtry powietrza. Polepszy to również jakość powietrza, ale przede wszystkich wydłuży żywotność systemu chłodzącego.

Przed wyjazdem należy również zajrzeć pod maskę samochodu. Kierowca powinien zwrócić szczególną uwagę na poluzowane lub uszkodzone części. Warto sprawdzić również gumowe elementy wyposażenia, które nie mogą być postrzępione lub wadliwej struktury. Wszystkie części muszą być ze sobą ściśle połączone i żadna nie może być uszkodzona. Ponadto żadne zanieczyszczenia nie mogą utrudniać pracy mechanizmów, szczególnie w okolicach chłodnicy i filtru powietrza. Kierowca musi skontrolować, czy spod maski nie wycieka żaden płyn. Skraplanie się pary, podczas używania klimatyzacji jest rzeczą normalną. Zabarwiony lub oleisty płyn wyciekający z samochodu, może oznaczać obecność poważnych problemów, które musi skontrolować doświadczony mechanik.

Chłodnica to jeden z elementów, który trzeba zawsze sprawdzać po podniesieniu maski samochodu. Kontrolowanie temperatury, za pomocą wskaźnika na desce rozdzielczej pomoże nam uniknąć problemów i poinformuje nas o przegrzaniu pojazdu. Należy pamiętać, że gdy zdecydujemy się na skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów Szczecin, firma zobowiązana jest do przekazania nam go w bardzo dobrym stanie technicznym, dlatego nie będziemy musieli martwić się o awarie i wizyty w serwisie. Wybierając auto na wakacje musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, dlatego warto wybrać wypożyczalnię, która w swojej ofercie posiada różne modele aut. Takie wymagania spełnia firma fadoauto.pl, która specjalizuje się w wypożyczaniu samochodów osobowych oraz dostawczych i gwarantuje wysoki poziom świadczonych usług. Auta znajdujące się w ofercie tej firmy są odpowiednio przystosowane do każdych warunków, co zapewnia kierowcy i pasażerom pełny komfort jazdy.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Fado