Samochodowa podróż z czworonogiem

Data dodania: 13.04.2017


Kiedy planujemy wakacyjny wyjazd i decydujemy się, że chcemy spędzić go z naszym pupilem, musimy odpowiednio się do tego przygotować. Samochodowa podróż z czworonogiem może okazać się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników wyprawy, pod warunkiem, że najpierw zastosujemy się do pewnych zasad.

1. Transport

Jeśli jeszcze nie jesteśmy pewni, jakim środkiem transportu będziemy się przemieszczać, należy wziąć pod uwagę wszystkie obowiązujące zasady przewodu zwierząt. Przykładowo, podczas lotu samolotem psy mają obowiązek podróży w odpowiednio dostosowanym transporterze, umieszczonym w luku bagażowym. Podróż pociągiem również wymaga od nas przewożenia zwierzaka w transporterze, jednak jeśli jego rozmiar na to nie pozwala, mamy obowiązek założyć psu kaganiec i zapiąć go na smycz. Nie należy zapominać, że podróżowanie własnym autem nie zwalnia nas z zapewnienia bezpieczeństwa.

2. Środki ostrożności

Podróż autem jest nie tylko bardziej komfortowa dla nas, ale również dla naszego pupila. Jednak nie należy zapominać o tym, że pies nie może chodzić luzem po samochodzie w czasie jazdy. Mniejsze pieski możemy przewozić w transporterach, które przypina się pasami bezpieczeństwa do fotela. Kiedy nasz pupil jest większy i transporter nie mieści się ani na tylnym siedzeniu, ani w bagażniku, należy ubrać psa w specjalne szelki, które podobnie jak transporter mocuje się za pomocą pasów. Jeśli nie posiadamy własnego auta, a zależy nam na wysokim poziomie komfortu podczas podróży, zawsze możemy skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Również wynajętym aucie mamy nie tylko możliwość, ale przede wszystkim obowiązek zachowania wszelkich środków ostrożności.

W sytuacji zagrożenia życia, jakim jest wypadek, tak przygotowany do jazdy pupil będzie w pełni bezpieczny oraz nie będzie stanowił zagrożenia dla innych uczestników podróży. Ponadto szelki powstrzymają naszego czworonoga przez spacerami po siedzeniach.

G2 TEAM

3. Udogodnienia

W upalne dni klimatyzacja powinna obniżać temperaturę o nie więcej niż 5°C – pozwoli to uniknąć przeziębienia. W razie możliwości zaplanujmy podróż na wczesne godziny poranne lub zdecydujmy się na podróż nocą – pozwoli nam to uniknąć jazdy podczas największych upałów. Jeśli wypożyczamy auto, możemy spytać o możliwość montażu specjalnych rolet, które ograniczą nagrzewanie się wnętrza samochodu. Na takie udogodnienia zgadza się m.in. Fado Auto. Decydując się na podróż zagraniczną warto sprawdzić zasady przewożenia zwierząt w innych krajach, aby nie narażać się na płacenie wysokich mandatów.

Pies, w przeciwieństwie do nas, nie jest nam w stanie przekazać w prosty sposób co go trapi, dlatego musimy z wyprzedzeniem przystosować samochód tak, aby wakacyjna podróż była dla zwierzaka przyjemna i bezstresowa.