Samodzielny przegląd auta przed trasą

Data dodania: 19.09.2017


Wakacje to czas zabawy i odpoczynku w gronie najbliższych nam osób. Na urlop możemy wybrać się samolotem, pociągiem lub busem, jednak najczęściej wybieramy samochód. Takie rozwiązanie zapewni nam wygodę, jednak nie można stawiać jej ponad bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jak przeprowadzić samodzielny przegląd auta przed trasą.

Zanim zdecydujemy się na wyprawę samochodową należy sprawdzić stan techniczny pojazdu, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i towarzyszom wyprawy. Pełny, profesjonalny przegląd warto powierzyć ekspertom, jednak sami możemy wykonać kilka podstawowych procedur, które podniosą poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Bezwzględnie należy sprawdzić ilość oleju silnikowego, który m.in. chłodzi, chroni przez korozją części metalowe i redukuje tarcie miedzy nimi. Należy zwrócić uwagę również na kolor oleju, jego zapach i czystość. Złym zwiastunem będzie intensywna woń paliwa czy też rozcieńczona struktura oleju.

Nie może nam również zabraknąć płynu do spryskiwaczy, który ułatwia usuwanie zabrudzeń z szyb. Nigdy nie należy zastępować płynu zwykłą wodą, która zamarza
w ujemnych temperaturach i słabiej usuwa brud. Trzeba obowiązkowo dbać o czystość wszystkich szyb, a także reflektorów, aby zapewnić kierowcy pełną widoczność podczas jazdy.

Ciśnienie powietrza w kołach to kolejny parametr, który musimy sprawdzić przed podróżą. W tym celu należy odwiedzić najbliższą stację benzynową, która zaopatrzona jest w kompresor. Dzięki temu urządzeniu uda nam się bez problemu wyrównać ciśnienie w oponach. Jeśli nie wiemy, ile wynosi zalecany poziom ciśnienia dla naszych opon musimy przestudiować instrukcję obsługi pojazdu lub rzucić okiem na klapkę wlewu paliwa.

Jednak jeśli nie chcemy podróżować naszym autem lub przestrzeń wewnętrzna pojazdu jest za mała by pomieścić wszystkich uczestników wyprawy, warto zgłosić się do wypożyczalni samochodów Szczecin. Takie rozwiązanie pozwoli nam zapomnieć  o skrupulatnym sprawdzaniu stanu technicznego naszego samochodu. Firma fadoauto.pl zajmująca się wynajmowaniem aut na pierwszym miejscu stawia profesjonalną obsługę klienta i wysoki poziom świadczonych usług. W jej bogatej ofercie znajdują się nowoczesne samochody osobowe o doskonałym stanie technicznym oraz komfortowym wyposażeniu. Każdy pojazd jest też przygotowany do wyjazdu w długie trasy, a dzięki możliwości wynajmu bez ograniczeń nie musimy martwić się o przebyte kilometry. Firma Fado ogranicza do minimum formalności związane z wypożyczeniem auta, dzięki czemu możemy w ciągu kilkudziesięciu minut  wybrać odpowiednie dla nas auto i wyruszyć na wakacyjną wyprawę.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Fado