Schemat zachowania w razie awarii auta na torach

Data dodania: 19.09.2017


Kierowcy często bagatelizują słuszność zasad ruchu drogowego i łamią je narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo. Co jednak należy zrobić, gdy auto zgaśnie na torach? Jak poinformować maszynistę o wypadku? Gdzie szukać pomocy w takiej sytuacji? Przedstawiamy schemat zachowania w razie awarii auta na torach.

W pierwszej kolejności należy podjąć próbę uruchomienia auta. Jeśli to nic nie daje, włączamy światła kierunkowe, awaryjne, mijania. Otwieramy wszystkie szyby i przystępujemy do nadawania sygnału dźwiękowego. Te działania mają przede wszystkim zwrócić uwagę innych kierowców, którzy będą nam mogli pomóc w nadawaniu sygnałów ostrzegawczych lub też spróbują zepchnąć auto z torów. Może się też darzyć, że nasze działania zwrócą uwagę samego maszynisty, który przy dobrych warunkach atmosferycznych dostrzeże nas nawet z dużej odległości.

firma spedycyjna szczecin

W momencie, gdy auto nie odpala i nie daje się przesunąć, za pomocą latarki telefonu komórkowego możemy nadawać dodatkowe sygnały. W dzień należy machać ręką w koło, natomiast w nocy machać wokoło latarką o świetle czerwonym lub białym. Sygnały należy nadawać w stronę zbliżającego się pociągu, które podobnie jak w ruchu drogowym poruszają się w sposób prawostronny.

Jeśli podróżowaliśmy autem, które nie jest naszą własnością, przykładowo jest to auto służbowe lub należące do wypożyczalni samochodów Szczecin, bardzo dokładnie należy określić z czyjej winy doszło do zniszczenia lub uszkodzenia auta. Jeśli wjechaliśmy na przejazd mimo wyraźnych znaków ostrzegawczych, wina leży po naszej stronie. Jeśli na zatrzymanie auta wpłynął kiepski stan przejazdu lub awaria szlabanów, albo nienajlepszy stan techniczny auta, nie mamy się o co martwić.

W takiej sytuację winę ponosi osoba odpowiedzialna na stan przejazdu kolejowego lub firma wynajmująca auta. Aby uniknąć sytuacji, w której auto stanowi przyczynę wypadku, należy korzystać z usług profesjonalnych firm, które dbają o perfekcyjny stan techniczny pojazdów. Jedną z nich jest firma fadoauto.pl, która na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i komfort wynajmujących.

Opisane wskazówki nie są częścią zbioru zasad ruchu drogowego, jednak są to działania, które w sytuacji zagrożenia życia na przejeździe kolejowym mogą uratować życie nie tylko nam, ale wszystkim uczestnikom zdarzenia. Dlatego warto się z nimi zapoznać i zastosować je, gdy sami znajdziemy się w takiej sytuacji.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Fado