Szybka i sprawna przeprowadzka

Data dodania: 20.03.2017


Nawet jeśli nie możesz się doczekać mieszkania w swoim nowym domu lub mieszkaniu, ostudź emocje i oprzyj się pokusie by wrzucić absolutnie wszystko co posiadasz do walizek i kartonowych pudełek. Niestety w trakcie przeprowadzki trzeba kierować się rozsądkiem, a nie sentymentami. Podpowiemy Ci, co zrobić, aby samodzielna, szybka i sprawna przeprowadzka stała się faktem.

Kiedy powiadomisz już odpowiednie urzędy i instytucje o tym, że zmieniasz adres zamieszkania rozpocznij etap pierwszy przeprowadzkiselekcję swoich rzeczy . Proponujemy, abyś przeszedł przez ten etap jak najszybciej to możliwe. Podziel wszystkie przedmioty na trzy kategorie: „używane często”, „rzadko używane” i „nieużywane”. Zadecyduj, czy na pewno  chodzisz we wszystkich ubraniach, czy jesteś przywiązany do każdej książki i posegreguj zebrane dokumenty na aktualne i nieaktualne. Kiedy pozbędziesz się już niepotrzebnych przedmiotów z kategorii „nie”, zadecyduj, czy wszystkie przedmioty z kategorii „rzadko używane” są niezbędne do życia.

Następnie wkrocz pewnie w etap drugi, czyli pakowanie. Pamiętaj by ładować kartony i walizki tak, abyś sam mógł je podnieść. Nie pakuj najcięższych przedmiotów razem, rozłóż ciężar na kilka pudeł, a dla zachowania równowagi wyłóż je ręcznikiem lub pluszakami. Najlżejsze przedmioty umieszczaj na szczycie pudełka. Jeśli boisz się o to, że w czasie przewożenia lub przenoszenia pudeł zawartość ulegnie naruszeniu, użyj folii bąbelkowej lub gazet, które świetnie zabezpieczą delikatne obiekty przed uszkodzeniem. Koniecznie podpisz wszystkie kartony i sporządź listę rzeczy, które się w nich znajdują.  Warto przygotować pudełko z rzeczami, których możesz potrzebować od razu po zakończeniu przeprowadzki np. mydło, papier toaletowy, woda mineralna, ubrania na zmianę.

Kiedy jesteśmy już spakowani, pozostaje załadować wynajętą ciężarówkę meblami oraz kartonami i wyruszyć w drogę do nowego miejsca zamieszkania. Jednak coraz częściej zdarza się tak, że nie posiadamy własnych mebli i zwyczajnie nie opłaca nam się wynajmować ekipy do przeprowadzek. W przypadku małej przeprowadzki wystarczy, że wypożyczymy auto dostawcze.  Model pojazdu musimy dostosować do ilości i ciężaru rzeczy jakie mamy do przewiezienia. Przy odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni bagażowej przeprowadzka może zamknąć się tylko w jednym przejeździe. Nie musimy bać się o to, że przekroczymy dozwoloną ilość kilometrów, albo, że zapłacimy więcej za każdą kolejną godzinę pracy ekipy. Firma Fado Auto działająca na terenie Szczecina wypożycza auta osobowe i dostawcze bez limitu kilometrów, a płacimy pełną cenę za dzień użytkowania.  Wystarczy jedynie wybrać odpowiedniej wielkości auto, wypożyczyć je, załadować i wyruszyć pod nowy adres zamieszkania.