Wynajem auta z wypożyczalni – o czym pamiętać

Data dodania: 17.10.2016


Oferta wypożyczalni samochodów zdobywa coraz więcej zwolenników. Z możliwości wynajmu aut korzystają zarówno klienci prywatni, jak i właściciele firm. Formalności nie sprawiają problemów, ceny również są na tyle przystępne, że nie stanowią ograniczenia dla potencjalnych klientów. Dla osób, które dotychczas nie korzystały z usług wypożyczalni wciąż jest jednak wiele kwestii, które wymagają wyjaśnienia. Sprawdzamy o czym pamiętać decydując się na wynajem auta z wypożyczalni.

Skąd odebrać i gdzie zwrócić samochód?

Standardowo odbiór i zwrot pojazdu odbywa się w siedzibie wypożyczalni. Jeżeli jednak klient ma taką potrzebę istnieje możliwość ustalenia innego miejsca, ale rzadko kiedy taka usługa jest wliczona w cenę wynajmu. Zatem za dostarczenie pojazdu w wybrane przez nas miejsce zazwyczaj będzie naliczona dodatkowa opłata.

Od czego zależy cena za wynajem auta?

Wpływ na cenę ma kilka czynników – przede wszystkim okres trwania wynajmu. Zasadniczo im dłuższy wynajem, tym bardziej korzystnej ceny za dobę można się spodziewać. Ale koszt wynajęcia samochodu będzie zależny również od klasy pojazdu oraz tego czy zdecydujemy się na wynajem z ustalonym limitem kilometrów.

Co zrobić w razie usterki pojazdu?

Przypadki, w których auto z wypożyczalni nagle ulega jakiejkolwiek awarii zdarzają się naprawdę rzadko. Jeżeli jednak dojdzie do niespodziewanej usterki pojazdu najczęściej wypożyczalnia wymaga, aby najemca natychmiast powiadomił o tym firmę, która podejmuje stosowne kroki.

Co oznacza limit kilometrów za wynajem?

Limit kilometrów to nałożone ograniczenie, jakie w ramach ustalonej stawki może przebyć najemca w ciągu doby. Wypożyczenie samochodu z określonym limitem przekłada się na nieco niższą cenę za wynajem, jednak w przypadku przekroczenia go zostaną naliczone dodatkowe opłaty określone w umowie.

Jakie samochody można wynająć?

Wybór modeli samochodów, jakie oferują wypożyczalnie jest zależny od wielkości takiej firmy. Renomowana wypożyczalnia powinna dysponować zarówno małymi autami miejskimi, kompaktowymi samochodami osobowymi, pojazdami klasy premium, jak i ładownymi samochodami dostawczymi.

Kto może wypożyczyć auto?

Większość firm, które oferują wynajem samochodów nakłada pewne ograniczenia, jeśli chodzi o osoby, które mogą wypożyczyć auto. Zazwyczaj jest to wymóg posiadania uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi co najmniej od roku oraz ukończony 21 rok życia.

Czy wynajętym samochodem można wyjeżdżać za granicę?

Wszystko zależy od regulaminu firmy. Wypożyczalnia Samochodów Fado nie tylko pozwala klientom wyjazdy wynajętymi pojazdami na granicę, ale nie pobiera z tego tytułu dodatkowych opłat.


Sprawdź: https://fadoauto.pl/